fbpx

Morso Forno – mitmekülgne väliahi

Morso Forno väliahi võib olla nii silmailu pakkuv välikamin kui ka tõeliselt mitmekülgne küpsetusahi võimaldades vaid mõne minutiga küpsetada krõbedaid õhulisi pitsasid või vastupidi – moorida pikalt ja aeglaselt potis liha. Mõne lisatarviku abiga saab hõlpsalt valmistada suitsutatud kala või grillida lihale ja köögiviljadele uhked triibud. Miski ei keela teil ka kooki või leiba selles ahjus küpsetada.

Forno ahju sisekuju on samasugune nagu Itaalia kiviahjul. Lai, madala laega tulekamber toodab optimaalselt kiirgavat kuumust ja selles on rohkelt ruumi küttepuudele, mille saab toiduvalmistamise ajaks kõrvale lükata. Ahi on valmistatud tugevast emailitud malmist, mis peab õige kasutamise ja hoolduse korral vastu pikki aastaid.

Ahju saab asetada spetsiaalsele lauale, mis tõstab Forno ahju mugavale töökõrgusele. Õuelauda on roostevabast terasest käepidemete ja tugevate kummirataste abil lihtne liigutada just sinna, kuhu parasjagu soovite. Suur ruum laua all sobib ideaalselt küttepuude, värskete toiduainete, ürtide või muu hoidmiseks.

Inspireerivaid retsepte Morso Forno ahjus katsetamiseks leiab Youtube’ist.