fbpx

Rabarberi tarte tatin Morso Forno ahjus

Morso Forno ahjus saab valmistada imemaitsvaid roogasid, muuhulgas sobib see ka näiteks koogi küpsetamiseks. Siinkohal teile katsetamiseks üks lihtne rabarberi tarte tatin.

 

Vaja läheb:

 

500 g rabarberit

200 g suhkrut

25 g võid

1 pakk lehttainast

1 vanillikaun

200 g mascarpone juustu

1 sidrun

peotäis münti

 

Tee nii:

 

Küta Morso Forno ahi kuumaks, peaaegu grillimis-temperatuurini.

Koori rabarber ja lõika jämedateks tükkideks. Lõika vanillikaun pikkupidi pooleks ning tõmba seemned ühe poole seest noaotsa peale. Hõõru saadud vanilliseemned rabarberitükkidele.

Võta toekas pann või ahjuvorm ning vala sinna enamus suhkrust. Aseta suhkur koos vormiga ahju sulama. Jälgi hoolikalt, et suhkur kõrbema ei läheks. Vajadusel keera ahjuvormi 180 kraadi, et sulamine toimuks ühtlaselt. Kui suhkur on sulanud, võta vorm ahjust välja, vala rabarberitükid ettevaatlikult suhkrule ning jaota või tükikeste kaupa rabarberite peale. Lõpuks kata vorm tainaga, ettevaatlikult servadest vastu vormi surudes. Tee kahvliga tainasse augud, et aur välja pääseks. Pane vorm tagasi ahju ning küpseta 10-15 minutit, keerates vajadusel vormi, et küpsemine toimuks ühtlaselt.

Samal ajal sega mascarpone hulka riivitud sidrunikoor, järelejäänud vanilliseemned ja natuke suhkrut. Võid segu lahjendada ka tilga koorega.

Kui tainas on pealt kuldne, on kook valmis. Serveeri koos mascarpone kreemiga ning raputa peale mündilehti. Head maiustamist!