Ulaelu Custom


Ühendame kliendi soovid meie teadmiste ja kogemusega. Tulemus on nagu rätsepatöö – istub hästi ja on mugav kasutada. Jätkame sealt, kus arhitekt lõpetas. Ulaelu meeskonnale on võrdselt põnevad väljakutsed nii Teie väliköök kui ka sinna juurde tervikut moodustav terrass, katusealune või paviljon koos söögi- ja lounge ala, lõkkeplatsi või välibasseiniga.

Pealtnäha sarnane, aga täpsemal vaatamisel kõigest sarnane, alati erinev ja eriline.
Kuidas nii!?


Lihtsa vormiga, seinale kinnituv moodulsüsteem on paindlik, võimaldades täita iga kliendi personaalsed soovid. Kvaliteetsed ja vastupidavad konstruktsioonimaterjalid, looduskivist või keraamikast tööpinnad ja kattepaneelid tagavad kvaliteedi aastateks.

1. tööpind
Viimistlus: looduskivi või keraamika, materjali paksus 20 mm. Tööpinna pealispind paikneb kõrgusel 900 mm põrandapinnast.
2. modulaarsus/tööpinna suurused
Köögi moodulid 400, 600, 800 ja 1200 mm, sügavus 600 mm või 700 mm.
3. riiul
Viimistlus: looduskivi või keraamika. Riiuli pealispind paikneb kõrgusel 170 mm põrandapinnast.
4. sahtlid
Laiusega 400 ja 600 mm, kandevõimega 30 kg. Kasutame Blum Legrabox sahtlisüsteemi, sisu roostevaba teras, sahtel pehmelt sulguv, sahtli põhjas kattematt. Sahtli sügavus ca 270 mm.
5. prügisorter
2 x 12 L prügisorter, plastik, eemaldatava kaanega.
6. valamu
Enim kasutame Blanco mudelit Andano, laius 500 või 700 mm, viimistlus: roostevaba teras, valamu tööpinnaga tasa freesitud. Alternatiivina Franke Kubus kivimassist valamu, laius 500 mm, viimistlus: must.
7. segisti
Valamule laiusega 700 mm väljatõmmatava otsikuga ning valamule laiusega 500 mm tavasegisti. Viimistlus: roostevaba teras või tööstuslik must.
8. gaasipõleti
Beefeater Proline põleti, viimistlus: roostevaba teras või Pitt Azuma, viimistlus: must (viimane vaid katusega väliköökides).
9. gaasigrill
Beefeater Proline gaasigrill, 6 põletiga, viimistlus: roostevaba teras.
10. taust
Looduskivi või keraamika, materjali paksus 20 mm või 12 mm, integreeritud LEDtaustavalgusega, valgus dimmerdatav.
11. pistikupesad/lülitid
Berker K1 sari.
12. gaasiballoon
5 kg balloonile katteks Sunbrella mustast kangast kott.
13. teenindusluuk
Vee- ja kanalisatsiooni ühendused peidetud taustaplaadi taha. Juurdepääs “push-to-open” luugi kaudu. Paikneb alati valamu all tsoonis.

1. Välispind on tähelepanuga viimistletud ja täiendavalt töödeldud kivikaitsevahendiga. Sahtlite kandurid tagavad täpse paigalduse ja sahtlisiinid hääletu sulgumise.

2. Ilmastikukindlad elektrilisad – pistikupesad, lülitid ja valgusallikad sobituvad kööki diskreetselt.

3. Valamu süvistame täpselt tööpinna sisse. Ilus, veatu ja läbiproovitud lahendus.

4. Vee- ja kanalisatsiooni ühendused peidetud taustaplaadi taha. Juurdepääs “push-to-open” luugi kaudu.

5. Ulaelu CUSTOMi kohandatavus tähendab ka võimalust luua iga projekti jaoks lisaks unikaalseid detaile ja lahendusi.

6. Prügimahuti peidab end kavalalt 400 mm laiusesse sahtlisse.

Ulaelu disainitud väliköök istub valatult Musta maja valgest betoonist seinale – minimalistlik vorm, hea proportsioon, kvaliteetsed detailid, igati kasutajasõbralik ja praktiline. Täpselt see, mida soovis oma terrassile omanik. Minu arvates on tegemist hästi õnnestunud väliköögiga, mis sobib maja arhitektuuriga ideaalselt.

Martin Aunin, arhitekt